info@organila.com – 0911 457 776         Doprava nad 50 EUR zdarma!         Všetky produkty skladom, zasielame obratom.

[nm_banner title_size=”medium” image_id=”6770″ alt_image_id=”6772″]

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Radka Palčeková

Masáže

Ako často je potrebné chodiť na masáž ?

Záleží od mnohých faktorov,a ako u všetkého,aj masáže vnímame každý inak.

Pokiaľ to váš zdravotný stav dovoľuje,môžete ju absolvovať ako často sa vám žiada. Jednorazová masáž je veľmi príjemná a taktiež prospešná,človek sa po nej môže cítiť fyzicky aj mentálne vitálnejší. Hlbšie a trvalé výsledky sa však dosahujú až pravidelnou masážou. Optimálna doba na to aby sa telo stihlo zregenerovať medzi masážami,sú 2 dni. Ak teda riešite nejaký zdravotný problém,je vhodné praktizovať masáž každý druhý deň,až do zlepšenia. Neskôr sa táto frekvencia môže znížiť podľa potreby,s čím vám viem individuálne poradiť.

Taktiež je vhodné,pri chronických alebo akútnych problémoch,sa poradiť aj s lekárom.

Ako rýchlo sa masážou zbavím celulitídy ?

To záleží na mnohých faktoroch,ako napríklad štádium Vašej celulitídy, pitný režim, životospráva, množstvo užívaných liekov(antibiotiká,hormóny,antikoncepcia),športová aktivita, …

Klamala by som,ak Vám sľúbim zázračnú procedúru,ktorá Vás zbaví celulitídy na prvýkrát. Avšak,po zvážení všetkých osobných vplyvov, pravidelná anticelulitídna masáž aspoň 2-3x mesiačne môže pomôcť už pri 1-6 mesiacoch v závislosti od štádia. Pokiaľ chcete účinok urýchliť, odporúčam kombinovať s bankovaním nôh.

Aj po dosiahnutí požadovaného výsledku je dobré naďalej si dopriať raz za čas starostlivosť. Vhodná je napríklad lymfodrenáž vždy pri zmene ročného obdobia). Lymfodrenáž Vám poskytne šetrný spôsob, ako sa zbaviť škodlivín z tela vo fyzicky alebo psychicky náročnom období.

Pre koho je masáž vhodná?

Masáž je vhodná pre všetky vekové kategórie ľudí od novorodencov až po dôchodcov.Tlak a techniku masáže posudzujem individuálne,či sa už jedná o tehotnenskú relaxačnú masáž,alebo náročnú športovú masáž.

Aké sú kontraindikácie klasickej masáže?

Vysoká horúčka, vírusové choroby, vnútorné zranenia, vnútorné krvácanie, natrhnutý a roztrhnutý sval, roztrhnutá šľacha, akútne zápaly žíl, trombóza, embólia, otvorené rany, luxácie kĺbov, zlomeniny, akútne zápaly spôsobené baktériami, vírusmi alebo plesňami, kŕčové žily (lokálna kontraindikácia), srdcovo-cievne ochorenia (relatívna kontraindikácia – nutné objasniť s lekárom), tehotenstvo v prvom trimestri (nutné objasniť s lekárom), rizikové tehotenstvo, psychóza (choroba mysle), onkologické ochorenia.

Pri akýchkoľvek pochybnostiach sa neváhajte poradiť so svojim lekárom.

Je bankovanie bolestivé?

Každý z nás má iný prah bolesti,a taktiež inú mieru stuhnutosti svalstva, preto nie je ľahké jednoznačne odpovedať na túto otázku. Banka pokožku vysaje ako vysávač, čo zvyčajne býva príjemný a uvoľňujúci pocit. Tlak je úplne iný ako tlak rukou pri masáži, je hlbší a intenzívnejší.

Lokálne, napríklad pri bankovaní nôh môže spôsobovať väčiu bolesť ako na chrbtici, kde je bolesť ‚príjemná’ Dôvodom môže byť, že na stehnách (a inde na tele) je mnoho nahromadených toxínov, spúšťacích bodov rôznych orgánov, atď. Preto anticelulitídna bankovacia masáž býva často veľmi bolestivá, za to aj intenzívna a vysoko účinná.

Po bankovaní budem mať vraj modriny, je to nebezpečné?

Bankovanie je absolútne bezpečná procedúra. Nemá vedľajšie účinky, a kontraindikácií je taktiež veľmi málo. Bankovať (jemne) sa môže dokonca aj počas tehotenstva (po 4.mesiaci), a malé deti.

Základným princípom pri bankovaní je vytvorenie podtlaku a sania,čím sa dosiahne uvoľnenie svalstva,prekrvenie tkanív,hydratácia,odtok nadbytočných toxínov z tela cez pokožku. Vzniknutý hematóm (modrina) na pokožke je dočasný a neškodný.

Môžem sa pred masážou najesť ?

Masáž by sa mala vykonávať najskôr hodinu po hlavnom jedle. Nie je však potrebné prísť na masáž hladný, preto si môžete dať niečo malé s odstupom 15 -30 minút pred masážou, aby Vám neprišlo zle.

Taktiež sa neodporúča piť akýkoľvek alkohol pred ani po masáži.

Po masáži som mal /a svalovicu, je to normálne ?

Áno, občas sa stáva, že po masáži príde takáto reakcia. Väčšinou sa to stáva ľudom po prvej masáži.

Ak ste citlivý/ á na bolesť pri masáži, môžem zvoliť miernejší tlak a kratšiu masáž,kým si vaše telo zvykne.

Príčin môže byť viacero. Človek môže byť veľmi zanesený a masážou sa uvoľňuje množstvo neuvoľnených látok do krvi. Tie môžu spôsobovať únavu a malátnosť. Tento stav je však prechodný a trvá väčšinou jeden deň. Predchádzať sa tomu dá kvalitným odpočinkom a pitím dostatku tekutín.

Musím sa počas masáže úplne vyzliecť? Som veľmi hanblivý/á.

Nemusíte mať obavy.Pri masáži je vždy potrebné odhaliť len tú časť tela, ktorá sa práve masíruje. Ostatné časti sú prikryté dekou , uterákom alebo plachtou. Neprikrývam iba vtedy ak si to klient/ka vyslovene neželá. Pred masážou aj po nej Vás viem nechať osamote, takže sa môžete v pokoji pripraviť.

Ako si mám vybrať správny druh masáže ?

Masáž by ste si mali vyberať podľa jej prínosu pre Vás,a podľa toho či máte alebo nemáte zdravotný problém.

V prípade ak sa jedná o Vašu prvú masáž, odporúčam Vám relaxačnú masáž. Je jemnejšia,a na začiatok Vám to bude stačiť.

Každá masáž je jedinečná. Rada Vám pri výbere poradím podľa Vašich očakávaní a preferencií.

Tvoje otázky môžeš smerovať na náš alebo .

Cenník

KOZMETICKÁ MASÁŽ tváre a dekoltu so zeleným ílom Argital 

60‘    25€ 

+  HĹBKOVÉ ČISTENIE PLETI               9€
+  ÚPRAVA OBOČIA                            5€
+  FARBENIE OBOČIA A MIHALNÍC    5€

TELOVÝ / PLEŤOVÝ ZÁBAL so zeleným ílom Argital – čiastkový (tvár/chrbát/ruky/nohy)
20‘      9€ 

ODBLOKOVANIE KRČNEJ CHRBTICE
15‘      9€

 

KLASICKÁ MASÁŽ chrbta a šije 

40‘    15€
60‘    20€
90‘    30€
120‘  40€ 

BANKOVANIE 

40‘    20 

RITUÁL PIATICH ELEMENTOV 

90‘    40 

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI 

40‘    27
80‘    40 

TEHOTENSKÁ MASÁŽ
30‘    12
60‘    17 

LYMFODRENÁŽ NÔH
50‘    20 

MASÁŽ CHODIDIEL
50    20      

Rezervácie na tel. č.: +421 905 865 659

Kde nás nájdeš?

Updating…
  • Žiadne produkty v košíku.